Stav účtu ku dňu 7.10.2015 je 32.107 €

č.ú. 5072125972/0900, SK0309000000005072125972 (IBAN - Slovenská Sporiteľňa)
Tretie diagnostické vyšetrenie v Linzi

19. Jan 2016, Zuzana Hrašková (mama)

15.1.2016 sme boli opäť na kontrole v Rakúsku V Linzi. Kajke robili plánované sonografické vyšetrenie gastrointestinálneho traktu. Po sono vyšetrení ju vyšetril primár detskej chirurgie Doc.Pumberger. K našej spokojnosti, všetko je v poriadku. Naďalej musí dodržiavať prísnu diétu, ktorú jej naordinovali V júni 2015. Dalšiu kontrolu nám dali O rok, 13.1.2017. Nakoľko sa môže Kajkin stav kedykoľvek zmeniť, sme dohodnutí, že v prípade komplikácií ho máme kontaktovať na mobil. Dúfam, že nám tento stav, kedy je dobre, vydrží co najdlhšie. Ďakujem všetkým za podporu A pomoc. Kaja nastúpila v septembri do 5.ročníka základnej školy V Kremnici a dúfam, že si budeme užívať už len tie školské starosti a radosti a zdravotné starosti nás budú obchádzať.Druhé diagnostické vyšetrenie v Linzi

29. Jún 2015, Zuzana Hrašková (mama)

Ahojte všetci. Sme doma, 930 km za nami.
17.7.2015 sme absolvovali s Kajkou opät vyšetrenie v Linzi. Urobili jej sono bruška a doc. Pumberger ju opäť vyšetril. Peristaltika je dobrá, črevo je v dobrej pozícii, kľučky čreva sú nerozšírené. Vyšetrenie dopadlo dobre. Docent bol spokojný a zatiaľ to teda vyzerá dobre. Naďalej máme dodržiavať diétu, ktorú nám pri prvom vyšetrení odporučili a na ďalšiu kontrolu nás objednali 15.1.2016. V prípade zhoršenia stavu máme prísť samozrejme skôr. Chcem sa poďakovať môjmu švagrovi Viktorovi Haškovi, ktorý to s nami v tých tropických horúčavách absolvoval a trpezlivo odšoféroval. Ďakujeme za podporu a za pomoc.
Absolvovali sme prvé diagnostické vyšetrenia v Linzi

7. Jún 2015, Zuzka Hrašková (mama)

Dobrý deň všetkým. V prvom rade sa chcem všetkým Vám poďakovať za vašu pomoc, či už finančnú, psychickú, morálnu, duchovnú. Veľmi si to vážim. Veľké ĎAKUJEM patrí mojim najbližším, ktorí pri nás stoja a pomáhajú zo všetkých síl. A to najväčšie ĎAKUJEM patrí Andrejke Huber-Haškovej, ktorá to celé sprostredkovala,vybavila, je pri nás a stará sa o nás v Rakúsku.

Dňa 1.a 2.6.2015 sme absolvovali prvé diagnostické vyšetrenia v Linzi. Kajke urobili sono a RTG pasáž gastrointestinálneho traktu pomocou kontrastnej látky. Tieto vyšetrenia sme absolvovali 1.6.2015. Na druhý deň 2.6.2015 sme mali sedenie s lekárom-dietologom, ktorý nám pomohol upraviť stravu pre Kajku tak, aby bola čo najmenej zaťažujúca pre jej bruško. Pripravil zoznam potravín,ktoré sú pre ňu vhodné,menej vhodné a ktorým sa musíme úplne vyhýbať. Po absolvovaní diétologického konzília sme mali sedenie s Doc.prim.Wolfgangom Pumbergerom, vedúcim lekárom detskej chirurgickej kliniky. Po absolvovaní spomínaných vyšetrení uzavrel Kajkin stav bruška ako momentálne dobrý. Kým je v kľude musí teraz pribrať a zosilnieť, pretože predchádzajúce operačné zákroky ju vyčerpali a veľmi schudla. (má 26 kg). Kládol dôraz na časté kontroly, pri ktorých bude robiť vyšetrenia podľa jej aktuálneho stavu. Na ďalšie vyšetrenie nás objednal 17.7.2015 o 10:00 opäť v Linzi. Povedal,že pravidelným sono vyšetrením sa dá zistiť a predpokladať začínajúci ileus (črevná nepriechodnosť). Nakoľko nevieme kedy sa Kajkin stav zhorší a kedy dostane opäť ileus, pretože zrasty v brušku má a je len otázka času, kedy sa opäť do nich zapletú črevá, ponúkol nám svoju pomoc. Povedal, že je nám k dispozícii kedy-koľvek. Ako náhle sa jej zhorší máme prísť. Som milo prekvapená z fungovania rakúskeho systému zdravotníctva a z prístupu personálu. Po dlhej dobe som aspoň trochu pokojnejšia.

Z vyzbieraných financií budeme hradiť aj ambulantné kontroly a vyšetrenia. Ešte raz ĎAKUJEME. Budeme Vás pravidelne informovať o aktuálnom stave a výsledkoch z vyšetrení.


Čaká nás, trojdňové vyšetrenie v rakúsku

30. Máj 2015, Ľubka Hašková (teta)

Dňa 31.5.2015 odchádzame na kliniku do Linzu. Kajke chcú urobiť všetky vyšetrenia, aby jej zdravotný stav spoznali. Predpokladaný návrat domov je v utorok 2.6.2015. Zatiaľ nám predbežne vyúčtovali 2.800 eur za trojdňovú hospitalizáciu. O záveroch z vyšetrení budeme potom informovať.